PKO Akcji Polskich Plus inwestuje w spółki notowane na warszawskiej giełdzie, a także w selektywnie dobrane spółki zagraniczne o dużym potencjale wzrostu. Zarządzający szeroko analizują wszystkie rynki akcji, ze szczególnym naciskiem na sytuację makroekonomiczną poszczególnych krajów, uwzględniając przy tym wpływ zmian na rynku Dollar amerykański zaktualizował 20-letnie maksimum walutowym oraz na rynku długu. Każda inwestycja poprzedzona jest gruntowną analizą spółek wchodzących w skład portfela jak i oceną potencjału branży, w której przedsiębiorstwo działa. PKO Bank Polski jest liderem grupy kapitałowej. W jej skład obok samego banku wchodzą spółki zależne, współzależne i stowarzyszone z bankiem.
PKO Akcji Plus – dla miłośników dużych spółek
Inwestuje głównie w akcje spółek z polskiej giełdy i – w mniejszym stopniu – z giełd zagranicznych. Inwestuje głównie w akcje spółek giełdowych niemal z całego świata, które regularnie wypłacają dywidendę. Inwestuje głównie w obligacje skarbowe i korporacyjne z Polski. Może też inwestować w obligacje emitowane przez samorządy.
Porównaj z funduszami
Funduszem indeksowym, który realizuje cel inwestycyjny poprzez dążenie do osiągnięcia stopy zwrotu równej stopie zwrotu z indeksu Nikkei 225 JPY, przy czym nie odzwierciedla składu tego indeksu. Funduszem indeksowym, który realizuje cel inwestycyjny poprzez dążenie do osiągnięcia stopy zwrotu równej stopie zwrotu z indeksu Standard & Poors 500 USD, przy czym nie odzwierciedla składu tego indeksu. Subfundusz inwestuje na amerykańskim rynku akcji. 100% MSCI EMERGING MARKETS USD Subfundusz realizuje cel inwestycyjny poprzez dążenie do osiągnięcia stopy zwrotu równej stopie zwrotu z powyższego indeksu. 75% WIG20 + 25% mWIG40Subfundusz realizuje cel inwestycyjny poprzez dążenie do osiągnięcia stopy zwrotu równej stopie zwrotu z powyższego indeksu.
Przykładowa struktura aktywów
Działają one przede wszystkim w obszarze rynku finansowego, uzupełniając ofertę banku o takie produkty i usługi jak leasing, rozliczenia elektroniczne dokonywane za pomocą kart, faktoring czy fundusze inwestycyjne (TFI) i emerytalne (OFE)[23]. Innym ważnym sektorem gospodarki, w którym operują spółki należące do Grupy PKO BP, jest rynek nieruchomości. Inwestuje głównie w akcje spółek, które zajmują się projektami infrastrukturalnymi i budownictwem (m.in. na rynku deweloperskim).
Powyższy ogólny wskaźnik ryzyka odpowiada informacjom zawartym w KID, które są aktualne dla każdego z subfunduszy na dzień sporządzenia niniejszego materiału. Najniższy ogólny wskaźnik ryzyka (1) nie oznacza, że inwestycja jest pozbawiona ryzyka. Ogólny wskaźnik ryzyka może w przyszłości ulegać zmianom.
Wyniki funduszu
Należą do nich firmy wydobywcze, rafinerie, koncerny energetyczne oraz inne spółki, których biznes… PKO Dóbr Luksusowych Globalny inwestuje w spółki z całego świata posiadające silne i rozpoznawalne marki dzięki którym firma jest wstanie rozwijać się bezpiecznie w długim horyzoncie. Inwestuje znaczącą część aktywów w małe i średnie Wielka Brytania i UE w niebezpieczeństwie bałkanania płynności jeśli za dużo różnią się mówi głowica akcji spółki o stabilnych fundamentach i bardzo dobrych perspektywach wzrostu. Jego spektrum inwestycyjne obejmuje zarówno spółki notowane na polskiej giełdzie, jak i selektywnie dobrane zagraniczne przedsiębiorstwa. Niniejszy subfundusz może nie być odpowiedni dla osób, które zamierzają wycofać swoje środki przed upływem 5 lat.
Inwestuje głównie w akcje spółek, które oferują zamożnym klientom prestiżowe usługi oraz rozpoznawalne produkty z najwyższej półki. Inwestuje w akcje spółek, które działają w segmencie wydobycia, przetwarzania, dystrybucji i GBP/USD: inicjatywa kierowana przez kupującego handlu na rynku metali szlachetnych. Przedstawione dane odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości i nie stanowią gwarancji ich osiągnięcia w przyszłości. Przed inwestycją zapoznaj się z KID oraz Prospektem Funduszu.
- Inwestuje w akcje spółek, które działają proekologicznie lub minimalizują negatywne oddziaływanie człowieka na środowisko naturalne.
- Może też inwestować w inne fundusze, dzięki czemu zwiększa efekt dywersyfikacji.
- W sprawie wydzielenia powszechnych kas oszczędności z Narodowego Banku Polskiego i utworzenia Powszechnej Kasy Oszczędności – banku państwowego (Dz.U. z 1987 r. nr 29, poz. 159)[12].
- Szczegółowa charakterystyka różnych kategorii jednostek uczestnictwa i zestawienie opłat znajduje się w Tabeli Opłat.
- Pozostała część aktywów Subfunduszu może być również lokowana w instrumenty dłużne, depozyty oraz papiery wartościowe, co do których istnieje zobowiązanie drugiej strony do ich odkupu (buy/sell back).
PKO Bank Polski jest spółką krajową z największą wartością akcji w wolnym obrocie[21] na GPW (dane na 9 marca 2016)[22]. Powszechna Kasa Oszczędności została włączona w struktury Narodowego Banku Polskiego[12]. 1 stycznia 1950 agendy Pocztowej Kasy Oszczędności przejęła Powszechna Kasa Oszczędności[3], która rozpoczęła działalność z dniem 1 stycznia 1950 r. I z tym dniem na jej rzecz przekazane zostały aktywa i pasywa zlikwidowanej Pocztowej Kasy Oszczędności[12]. W 1974 ofertę PKO wzbogacono o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych (zwany popularnie ROR).
Prezentowane wyniki historyczne nie stanowią gwarancji podobnych rezultatów inwestycji w przyszłości. 1 listopada 1987 PKO stała się ponownie samodzielnym bankiem[3], zmieniając nazwę na Powszechna Kasa Oszczędności Bank Państwowy. Wydzielenie z NBP powszechnych kas oszczędności i utworzenie banku państwowego nastąpiło na podstawie art. 63 i art. 95 ustawy z dnia 26 lutego 1982 r.
Dodawanie funduszy do obserwowanychjest dostępne po zalogowaniu. Inwestuje głównie w obligacje emitowane, poręczone lub gwarantowane przez instytucje państwowe, takie jak Skarb Państwa i NBP. Niniejszy Subfundusz może nie być odpowiedni dla osób, które zamierzają wycofać swoje środki przed upływem 5 lat.
Inwestuje na europejskim rynku akcji i dąży do osiągnięcia wyniku równego stopie zwrotu z indeksu Euro Stoxx 50 EUR. Inwestuje głównie w obligacje skarbowe oraz korporacyjne z Polski i świata. Może też inwestować w akcje na polskim i globalnym rynku.
Aktywa funduszu inwestowane są przede wszystkim w spółki notowane na warszawskiej giełdzie, ale także w selektywnie dobrane spółki zagraniczne o dużym potencjale wzrostu. Całkowita wartość lokat w instrumenty udziałowe oraz instrumenty pochodne, dla których instrumentem bazowym są akcje lub indeksy giełdowe akcji nie może być niższa niż 60% aktywów funduszu. Pozostałe środki (max. 40%) mogą być inwestowane w instrumenty dłużne, depozyty bankowe oraz jednostki uczestnictwa innych funduszy inwestycyjnych. Aktywa Subfunduszu są lokowane w jednostki i tytuły uczestnictwa innych funduszy inwestycyjnych, których główną kategorię lokat stanowią wymienione w zdaniu powyżej instrumenty finansowe. Dla funduszu PKO Zabezbieczenia Emerytalnego – sfio prezentowane są wartości wycen dla jednostki uczestnictwa kategorii E.